Незважаючи на те, що серйозних ударів по нашій генерації ще не було, Україні доводиться імпортувати електроенергію по 9-10 годин на добу
Голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що, коли температура падає, українській генерації складно виробляти потрібну кількість електроенергії. А представник ГУР Міноборони Андрій Юсов попереджає, що найважча частина зими попереду, оскільки загроза українській цивільній, енергетичній інфраструктурі зберігається, а росіяни застосовують комбіновані удари ракетами та безпілотниками. Але всі ці проблеми були відомі раніше. Чи достатньо зроблено, щоб їх вирішити? Які питання необхідно закривати зараз – якнайшвидше?
Потрібно створити умови для заміщення прямого електроопалення на більш ефективні способи опалення Голова Експертної платформи з енергоефективності (Expert Platform for Energy Efficiency) Ігор Черкашин вважає питання пошуку винних в умовах опалювального сезону – непотрібним заняттям.
"Сьогодні, – зазначає він, – скоріше треба визначитися з поточною ситуацією та пройти сезон із мінімальними проблемами. Так, навантаження на енергосистему значно зросли. Люди не можуть жити у холоді – і для свого порятунку шукають будь-які доступні варіанти. Україна втратила потужності Запорізької АЕС, при цьому отримала додатково навантаження через скорочення нормально працюючих систем центрального опалення (ЦО) у регіонах, що примикають до зони бойових дій. Як результат, люди починають замінювати ЦО електроенергією. Причому використовують найпростіші засоби прямого електроопалення – радіатори та тени. А це – необґрунтовані електровитрати. У приватному будинку можна використовувати газ або твердопаливний котел. У багатоквартирному будинку вибір небагатий. ЦО або ж електроопалення". Тому, пояснює експерт, проводячи заходи щодо максимального захисту об'єктів енергетики засобами ППО – ПРО та реалізуючи працездатність генерації, безумовно, потрібно реально створити умови для заміщення прямого електроопалення на більш ефективні способи опалення. "Першим, найпростішим способом, є тарифне регулювання споживання в пікові години, за рахунок переходу великих електроспоживачів на тритарифну систему обліку та оплати споживання електроенергії, – наголошує Ігор Черкашин. – Паралельно потрібно вести роз'яснювальну роботу з населенням про те, що слід скоротити використання потужних споживачів у години піку (електрочайник, мікрохвильова піч, тостери, кавоварки тощо). Третій крок – стимулювання бізнесу з великим споживанням у години піку скоротити електроспоживання за рахунок заходів щодо енергоефективності, використання локальної генерації, зміни графіка роботи. Список можна продовжувати, але все зводиться до визначення кризового енергоменеджменту. Це не для галочки, а для результатів...".
Контакти: 01033, місто Київ, вул. Антоновича, будинок 29